Güncelleme: 14:06 TSİ 22 Ocak 2020 Çarşamba
Haberler

CIA Haberleri

CIA için toplam 33 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Eski CIA Direktörü John Brennan'dan Trump'a sert sözler Eski CIA Direktörü John Brennan'dan Trump'a sert sözler 18 Mart 2018 Pazar

SON DAKİKA FLAŞ HABER: CIA eski Direktörü John Brennan, ABD Başkanı Donald Trump’a “Amerika’yı yıkamayacaksın, Amerika seni yenecek” dedi. Devamı »


CIA Başkanı'ndan İran'daki protesto ile ilgili açıklama CIA Başkanı'ndan İran'daki protesto ile ilgili açıklama 08 Ocak 2018 Pazartesi

Tahran Yönetiminin, ABD'nin İran'daki protesto eylemlerini kışkırttığı suçlamalarını geri çeviren CIA Başkanı Mike Pompeo, İran'daki protestoların "henüz bitmediğini" ifade etti. Devamı »


CIA Başkanı Pompeo'dan Kudüs Kuvvetleri Komutanı Süleymani'ye bize saldırma… CIA Başkanı Pompeo'dan Kudüs Kuvvetleri Komutanı Süleymani'ye bize saldırma… 03 Aralık 2017 Pazar

CIA Başkanı Mike Pompeo, İran Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı Kasım Süleymaniye mektup gönderdi. Pompeo mektupta Irak'ta ABD aleyhine bir girişim olursa Tahran'ın sorum tutulacağını belirtti. Devamı »


CIA gizli belgeleri internette erişime açtı CIA gizli belgeleri internette erişime açtı 18 Ocak 2017 Çarşamba

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA gizliliği kaldırılan belgelerini internet üzerinden erişime açtı. Devamı »


Saddam Hüseyin'i sorgulayan CIA ajanı John Nixon'dan itiraf Saddam Hüseyin'i sorgulayan CIA ajanı John Nixon'dan itiraf 19 Aralık 2016 Pazartesi

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in yakalandıktan sonra CIA tarafından yapılan sorgusu kitaplaştırıldı.Kitabında tarihin Saddam'ı haklı çıkardığını itiraf eden CIA ajanı John Nixon, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in sorgu sırasında kendisine, "Başarısız olacaksınız çünkü Irak'ı tanımıyorsunuz" dediğini yazdı. Devamı »


CIA, Rusya'ya siber saldırı hazırlığında CIA, Rusya'ya siber saldırı hazırlığında 15 Ekim 2016 Cumartesi

CIA'in, Demokrat Parti kurumları ve seçim kampanyasını hedef aldığı iddia edilen Rusya'ya karşı siber saldırı hazırlığı içinde olduğu açıklandı Devamı »


Eski CIA Başkanı David Petraeus'tan casusluk itirafı Eski CIA Başkanı David Petraeus'tan casusluk itirafı 04 Mart 2015 Çarşamba

Amerika Birleşik Devletleri'nde, eski CIA Başkanı David Petraeus, gizli bilgileri sızdırdığını itiraf ederek yargı sürecinden kurtuldu. Devamı »


CIA ajanlarına Türkiye  uyarısı! CIA ajanlarına Türkiye uyarısı! 22 Aralık 2014 Pazartesi

WikiLeaks, sahte kimlikle bir ülkeye girecek CIA ajanlarının dikkat etmesi gereken hususları içeren yönergeyi sızdırdı. Devamı »


Bush: Onlar vatanseverler Bush: Onlar vatanseverler 15 Aralık 2014 Pazartesi

Amerikan senatosunun özetini yayınladığı CIA'in 11 Eylül raporuna, eski Amerikan Başkanı Bush'dan 'onlar vatanseverdir' açıklaması geldi. Devamı »


CIA de yaptığı 'insanlık dışı' işkenceleri doğruladı CIA de yaptığı 'insanlık dışı' işkenceleri doğruladı 12 Aralık 2014 Cuma

ABD Senatosu'nun açıkladığı işkence raporunu değerlendiren CIA Başkanı Brennan, bazı memurların yetkilerini aşarak 'iğrenç ve insanlık dışı' yöntemlerle sorgulama yaptığını söyledi. Brennan, sorumluları ortaya çıkarmakta ise teşkilatın yetersiz kaldığını belirtti. Devamı »


Obama: "ABD'nin dünyadaki itibarını zedelemiştir" Obama: "ABD'nin dünyadaki itibarını zedelemiştir" 10 Aralık 2014 Çarşamba

American Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA)'nın yayınladığı rapor ABD Başkanı Obama'nın da gündeminde. Başkan Obama o dönemde yapılan insanlık dışı uygulamaların ABD'nin itibarını zedelediği bir daha asla böyle uygulamalarda bulunulmayacağını söyledi. Devamı »


Utanç verici CIA'in iskence raporu açıklandı Utanç verici CIA'in iskence raporu açıklandı 09 Aralık 2014 Salı

CIA'in 11 Eylül saldırıları sonrası terörü bahane ederek tüm dünyada uyguladığı insanlık dışı iskence, tecavüz, kişisel hak ve özgürlüğe pervasızca saldırı ve sindirme operasyonları, gizli sorgulama tekniklerine dair raporu bugün ABD Senetosu tarafından açıklandı. Genelde dünya genelinde; özelde de halkı Müslüman olan ülkelere ve Müslüman halka işlediği kanunsuz ve insanlık suçunu özür yerine Raporda, işkencecilerin zaman zaman onaylanan yöntemlerin ilerisine gittiği gibi basit ifadelerle geçiştirildi. Devamı »


ABD'nin insanlık dışı 'CIA işkenceleri' korkusu ABD'nin insanlık dışı 'CIA işkenceleri' korkusu 08 Aralık 2014 Pazartesi

CIA'in 11 Eylül saldırıları sonrası terör şüphelilerine uyguladığı işkence ve kötü muamelenin raporu bu hafta yayımlanıyor. Raporun kamuoyuna açıklanması sonrası ABD terör saldırısı korkusu yaşıyor. Devamı »


CIA izkence konusunda  Bush'u defalarca aldattı CIA izkence konusunda Bush'u defalarca aldattı 02 Nisan 2014 Çarşamba

Amerikan merkezi haberalma Teşkilatı CIA'in, George Bush döneminde mahkumlara çeşitli işkence yöntemleri uyguladığı iddia edildi. Amerikan medyasındaki habere göre, CIA bu yöntemler konusunda Washington yönetimini ve Senato'yu da pek çok kez aldattı. Devamı »


ABD'de CIA skandalı! ABD'de CIA skandalı! 01 Nisan 2014 Salı

Senato raporuna göre kurum, sorgulama tekniklerini kongreden sakladı. Devamı »


İşte CIA'ya göre Türkiye'nin nüfusu İşte CIA'ya göre Türkiye'nin nüfusu 16 Mart 2014 Pazar

TÜİK'e göre 76.6 milyon olan Türkiye nüfusunu CIA, 81 milyon olarak açıkladı. TÜİK, CIA'nın yurtdışındaki Türkleri de saymış olabileceği görüşünde. Devamı »


CIA'ın  II. Dünya Savaşı'ndan sonra gizli Nazi operasyonu CIA'ın II. Dünya Savaşı'ndan sonra gizli Nazi operasyonu 14 Şubat 2014 Cuma

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA'ın, II. Dünya Savaşı'nın ardından bazı Nazi bilimadamlarını işe aldığı, Soğuk Savaş döneminde bu kişileri askeri ve istihbarat projelerinde görevlendirdiği ileri sürüldü. Devamı »


CIA önce gözaltına aldı sonra da casus yaptı! CIA önce gözaltına aldı sonra da casus yaptı! 27 Kasım 2013 Çarşamba

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA'in, Guantanamo üssündeki terör şüphelilerinden bazılarını casus olarak devşirdiği ortaya çıktı. CIA'in bu şüphelilere milyonlarca dolar ödediği belirtiliyor. Devamı »


CIA'den 'Musaddık darbesi' itirafı CIA'den 'Musaddık darbesi' itirafı 19 Ağustos 2013 Pazartesi

Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA)’in İran darbesinde sorumluluğunu kanıtlayan belgeleri yayınladı. Devamı »


Ladin operasyonuyla ilgili 'tetikçi'den itiraf Ladin operasyonuyla ilgili 'tetikçi'den itiraf 27 Mart 2013 Çarşamba

Usame bin Ladin'i Pakistan'da öldüren SEAL Timi'nin bir elemanı daha konuştu. Tim elemanı daha önce operasyonu anlatan "tetikçi" takma isimli askerin gerçeği aktarmadığını ileri sürdü. Yeni hikayeye göre CIA, "tanınmaz hale gelmesin" diye Ladin'in yüzünden vurulmasını istememiş. Devamı »Son Haberler Bölümler