Güncelleme: 00:10 TSİ 12 Aralık 2013 Perşembe
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Derviş Eroğlu: Top bundan sonra Rum tarafında

Kıbrıs'taki müzakere sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, "Top bundan sonra Rum tarafında" diyerek Rum tarafından adım beklediklerine işaret etti.
Derviş Eroğlu: Top bundan sonra Rum tarafında
Güncelleme: 00:10 TSİ 12 Aralık 2013 Perşembe

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs müzakere sürecine ilişkin, "Top bundan sonra Rum tarafında. Rumların, görüşmelerin yolunu açacak adımı atmalarını bekliyoruz" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer ile bir araya geldi.

Eroğlu, yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, gelinen son aşamada hükümet ortakları Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ve ana muhalefet partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ün de ortak açıklama metnine ilişkin desteklerini aldıklarını kaydetti.

"Kıbrıs Türk tarafı adına ben, uzlaşı konusundaki siyasi irademi bir kez daha ortaya koydum" diyen Eroğlu, "Downer ve ekibine Kıbrıs Türk tarafının ortak açıklama konusundaki tavrını ilettik. Top bundan sonra Rum tarafında.

Rumların görüşmelerin yolunu açacak adımı atmalarını bekliyoruz" diye konuştu. Eroğlu, müzakereleri yeniden başlatma çabalarının gerçekten çok kritik bir aşamada olduğuna dikkati çekerek, uluslararası toplumun bu konudaki hassasiyetini göz önünde bulundurarak daha detaylı açıklamalardan şu aşamada imtina ettiğini vurguladı.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Bakırköyde bir dairede aynı aileden 3 kişi Siyanür ile intihar etti!

Bakırköy’de bir dairede aynı aileden 3 kişi Siyanür ile…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... İstanbul Bakırköy Osmaniye'deki bir dairede 1'i çocuk 3 kişinin cansız…
Ağustos ayı işsizlik rakamları açıklandı

Ağustos ayı işsizlik rakamları açıklandı

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler