Güncelleme: 05:20 TSİ 28 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"hukuk" Haberleri

Toplam 176 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Davutoğlu: Beka kaygısından bahsedip İmralı'ya başvurmak milletin vicdanından kopuştur Davutoğlu: Beka kaygısından bahsedip İmralı'ya başvurmak milletin vicdanından… 30 Haziran 2019 Pazar

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Yeni bir siyaset anlayışına dikkat çeken Ahmet Davutoğlu, “Bir seçimde beka kaygısından bahsedip bu şekilde düşünmeyen herkesi terörist olarak itham ettikten sonra diğer seçimde İmralı'ya başvurmak milletin vicdanından kopuştur. Bu kopuşu çözmedikçe herhangi bir toparlanma olamaz. Yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç var” dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları'nı açıkladı Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları'nı… 10 Nisan 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları'nı açıkladı. Kamu bankalarının sermayesinin güçlendirileceğini belirten Albayrak, BES ve kıdem tazminatında reform yapılacağını söyledi. Gıda enflasyonuna karşı tarimda milli birlik projesinin hayata geçeceğini kaydeden Albayrak, dolaylı vergilerin azaltılacağını açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


AK Partili Ünal: İmamoğlu devam eden hukuki süreçten neden rahatsız? AK Partili Ünal: İmamoğlu devam eden hukuki süreçten neden rahatsız? 03 Nisan 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, "İmamoğlu, devam eden hukuki süreçten neden rahatsız? “Ben başkanım” diyerek meseleyi oldu bittiye getirmemektir" açıklaması yaptı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


AK Parti Sözcüsü Çelik: AK Parti yerel seçimlerde bütün bölgelerde aday gösterecek AK Parti Sözcüsü Çelik: AK Parti yerel seçimlerde bütün bölgelerde aday… 21 Eylül 2018 Cuma

SON DAKİKA FLAŞ HABER: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, her seçim bölgesinde seçime gireceklerini belirterek ''AK Parti'nin herhangi bir yerde seçim çalışması yapmaması, seçime girmemesi diye bir şey söz konusu olmaz'' ifadelerini kullandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ağırlaştırılmış müebbet hangi adaletin gereği? Ağırlaştırılmış müebbet hangi adaletin gereği? 19 Şubat 2018 Pazartesi

Karar'da Yıldıray Oğur, sadece sözlü ve yazılı sözleri dolaysıyla hakkında FETÖ'den dava açılan ve yargılama sonucunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarpıtılan Nazlı Ilıcak'ın şahsında Türkiye'de adaletin dünü, bugünü ve son süreçteki geldiğimiz noktada hak, hukuk ve adalet kavramları yazdı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


CHP Lideri Kılıçdaroğlu: İktidar bizim bulunduğumuz yere gelmesi bizi mutlu eder CHP Lideri Kılıçdaroğlu: İktidar bizim bulunduğumuz yere gelmesi bizi mutlu… 24 Aralık 2017 Pazar

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir'de konuştu. Kılıçdaroğlu, taşeron işçilerin durumunu düzenleyen 696 sayılı KHK'yı değerlendirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Meral Akşener yeni partisini kurdu: İyi Parti Meral Akşener yeni partisini kurdu: İyi Parti 25 Ekim 2017 Çarşamba

"İyi Parti" kurucu genel başkan Meral Akşener'in kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na vermesiyle kuruldu. Kuruluş toplantısında konuşan Akşener, bazı partililerin ismini saydı ve "Benim illa cumhurbaşkanı olmamı istiyorlar" diyerek aday olacağını açıkladı. Meral Akşener daha sonra oybirliğiyle İyi Parti Genel Başkanlığı'na seçildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


KPSS ücreti yeniden belirlendi KPSS ücreti yeniden belirlendi 16 Mart 2017 Perşembe

ÖSYM, KPSS ücretlerinde değişikliğe gitti. Bu yıl yapılan zamma yönelik eleştirilerin ardından test bazlı ücretlendirmeden vazgeçildi. Genel kültür, genel yetenek ve alan bilgisi testi tek oturumda yapılacak ve 40 lira ücret ödenecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


YÖK, YGS baraj puanını 140'tan 150'ye çıkardı YÖK, YGS baraj puanını 140'tan 150'ye çıkardı 02 Ocak 2016 Cumartesi

YÖK, ön lisans, açıköğretim ön lisans ve lisans programları ile özel yetenekle öğrenci alan lisans programlarına girişte kullanılan YGS baraj puanını 140'tan 150'ye çıkardı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


YÖK'ten ÖYP yerleştirmelerinde yeni alanlara sınav kararı YÖK'ten ÖYP yerleştirmelerinde yeni alanlara sınav kararı 20 Ağustos 2015 Perşembe

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı araştırma görevlisi yerleştirme işlemlerinde, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, mühendislik, mimarlık, iletişim, felsefe, psikoloji ve hukuk alanlarında alan sınavı yapılmasına karar verildi HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


TÜSİAD'dan '14 Aralık' operasyonu açıklaması TÜSİAD'dan '14 Aralık' operasyonu açıklaması 15 Aralık 2014 Pazartesi

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) medyaya yönelik yapılan 14 Aralık operasyonuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Batum: Hukuk dışı bir süreçle ihraç edildim, mahkemeye gideceğim Batum: Hukuk dışı bir süreçle ihraç edildim, mahkemeye gideceğim 11 Aralık 2014 Perşembe

CHP'den ihraç edilen Süheyl Batum, "Hukuk dışı bir süreçle ihraç edildim. Bu kararın iptali için mahkemeye gideceğim" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan:  Kadın ve erkeğin eşit olması fıtrata ters Erdoğan: Kadın ve erkeğin eşit olması fıtrata ters 24 Kasım 2014 Pazartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adalet konusuna vurgu yaparak, "Ben hukuk arıyorum, yasa önemli değil" dedi. Kadın ve erkeğin eşit olmadığını belirten Erdoğan, bunun fıtrata ters olduğunu da söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Metin Feyzioğlu CHP'de aday olacak mı? Metin Feyzioğlu CHP'de aday olacak mı? 16 Ağustos 2014 Cumartesi

CHP’de yapılacak kurultayda başkanlık için adı geçen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye’nin muhalefete ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bunları konuşmanın yeri zamanı değil. Buralara halk layık görür, yetkili kurullardan çıkar. Böyle bir adaylığım yok benim" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


2014 KPSS sınav sonuçları açıklandı 2014 KPSS sınav sonuçları açıklandı 19 Temmuz 2014 Cumartesi

ÖSYM, öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) sonuçlarını açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Çiçek: Yargı makamına yakışan üslup değil Çiçek: Yargı makamına yakışan üslup değil 25 Nisan 2014 Cuma

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın açıklamalarını "yargı makamına yakışan üslup değildi" sözleriyle eleştirdi. Çiçek "Kimse haşlanmak, tokat yemek ve azarlanmak için gitmedi" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Babacan: 25 bin dolar milli gelir hayal olur Babacan: 25 bin dolar milli gelir hayal olur 15 Ocak 2014 Çarşamba

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ekonomik gelişme için adil ve hızlı yargılanmanın önemine işaret etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar (Video Haber) Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar (Video Haber) 08 Ocak 2014 Çarşamba

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden 17 Aralık operasyonu ile ilgili önemli açıklamalar yapıtı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sabih Kanadoğlu'ndan tartışılacak başörtüsü yorumu Sabih Kanadoğlu'ndan tartışılacak başörtüsü yorumu 01 Kasım 2013 Cuma

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun yapılabilmesi için 367 milletvekilinin TBMM'de bulunması gerektiği şeklindeki açıklaması tartışmalara neden olan eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, TBMM Genel Kuruluna başörtüsü girilmesinin açıkça içtüzük ihlali olduğunu söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yılmaz Erdoğan: Sürece destek yüzde 110 Yılmaz Erdoğan: Sürece destek yüzde 110 19 Mayıs 2013 Pazar

Akil İnsanlar Heyeti Güneydoğu Anadolu Bölgesi grubunda yer alan Yılmaz Erdoğan, ''Barış sürecine destek anketlerde yüzde 80 deniliyor ama benim ölçüme göre yüzde 110'a doğru gidiyor. Beklentiler çok ama herkes mutlu'' diye konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler